Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wiele pracy ratowników GOPR

Facebook Twitter

106 wypadków od początku sezonu letniego z czego aż 86 w lipcu – w tylu interwencjach brali udział ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Codziennie tysiące turystów na szlakach, nie każdy jest przygotowany do górskich wędrówek.

Także początek sierpnia dla ratowników GOPR oznaczał wiele pracy.

Ubiegły tydzień to wiele interwencji, w miniony poniedziałek (02.08.) rano do Centralnej Stacji Ratowniczej w Szczyrku zadzwonił turysta informując, że jego ojciec w trakcie podejścia z Bystrej na Klimczok zasłabł i stracił przytomność. Po dotarciu na miejsce i zbadaniu, osoba ratowana została ewakuowana w noszach Kong, a następnie karetką terenową do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

We wtorek (03.08.) na Klimczoku pomocy wymagała 9-letnia dziewczynka z silnym bólem brzucha. Pilnej pomocy wymagał także 32-letni mężczyzna, który w trakcie zejścia z Czantorii w stromym miejscu przewrócił się doznając urazu głowy, barku oraz kolana. W okolicy wypadku znajdowała się lekarka, która ujawniła masywny krwotok i rozpoczęła jego tamowanie. Na pomoc wyruszyli karetką GOPR ratownicy z CSR oraz ratownik ochotnik z Wisły quadem. Zadysponowano również śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik 23. Po zaopatrzeniu rannego turysty ratownicy przyjęli śmigłowiec i przekazali poszkodowanego załodze LPR.

W kolejnych dniach pomocy wymagali m.in.: 32-letnia kobieta z bólem w okolicy kręgosłupa oraz brzucha po upadku na rowerze na Koziej Górze, ponad 50-letni turysta leczący się na cukrzycę, który zasłabł w rejonie Głuchaczek oraz 38-letni uczestnik wycieczki z niepełnosprawnością intelektualną, który odłączył się od grupy w rejonie Stożka.

Beskidzka grupa GORP przypomina, że całodobowo są dostępni pod numerem telefonu 601 100 300

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024