Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej maseczek i płynów, dodatkowa dezynfekcja. Miasto próbuje się chronić przed pandemią

Facebook Twitter

Mamy szczyt zachorowań w pandemii, dlatego miasto wzmaga prowadzoną dezynfekcję. Już dwa razy w tygodniu będzie prowadzona w autobusach i tramwajach, a także częściej w karetkach. Pojazdy przewożące pacjentów mają być odkażane codziennie.

fot. KlausHausmann /pixabay.com

Taką procedurą Centrum Zarządzania Kryzysowego wdraża właśnie od lutego:

Bardziej intensywna będzie dezynfekcja karetek pogotowia ratunkowego. Teraz będzie wykonywana 5 razy w tygodniu, do tej pory realizowana była 3 razy w tygodniu. Systematyczne dezynfekcje pojazdów komunikacji miejskiej oraz karetek pogotowia prowadzone są nieprzerwanie od początku epidemii w marcu 2020.

Jak dodaje Magdalena Grabałowska, zdecydowano o wzmocnieniu ochrony w jednostkach miejskich. Dodatkowe maseczki, płyny do dezynfekcji trafiają wszędzie tam gdzie istnieje największe ryzyko szerzenia się zakażeń. Środki trafiają do punktów gdzie prowadzona jest obsługa interesantów, do straży miejskiej, do szkół i przedszkoli, które prowadzi miasto:

Dodatkowe przydziały maseczek i płynów dezynfekcyjnych przekazane są żłobkom, przedszkolom, szkołom, szkołom specjalnym, bursie miejskiej i poradniom psychologiczno-pedagogicznym. Wszystkie miejskie placówki oświatowe otrzymują cyklicznie środki do przeciwdziałania, rozprzestrzeniania się wirusa sars cov 2. Dodatkowe przydziały otrzymują te jednostki, które w całości pracują w trybie stacjonarnym

– informowała Magdalena Grabałowska z Urzędu Miasta Częstochowy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022