Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej lamp rozświetli częstochowskie ulice. Jeszcze w tym roku inwestują w uliczne LED-y

Facebook Twitter

W Częstochowie będzie jaśniej i bezpieczniej. Kilkanaście kolejnych inwestycji związanych z budową energooszczędnego oświetlenia ulicznego zapowiada Miejski Zarząd Dróg.

Tym razem lampy LED instalowane są też na mniejszych uliczkach w częstochowskich dzielnicach. Dla budżetu miasta ważne będzie posiadanie tańszego oświetlenia.

Efekt takich inwestycji jest na pewno ekonomiczny

– mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie:

Maciej Hasik: W większości są to nowe obwody oświetleniowe, w miejscach gdzie dotąd brakowało ulicznych lamp. W dobie kryzysu na rynku energii są to inwestycje o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców i miejskiego budżetu. Nowoczesne oświetlenie typu LED dominujące w efekcie w wielu inwestycjach na przestrzeni ostatniej dekady, potrzebuje bowiem dużo mniej energii do efektywnego oświetlania ulic i chodników od lamp starszego typu.

fot.czestochowa.pl

Jak mówi Maciej Hasik, koszt inwestycji jest znaczny, ale docelowo przyniesie oszczędności i poprawę bezpieczeństwa. Lampy pojawiają się bowiem też na ulicach, gdzie dotąd oświetlenia w porach wieczornych i nocnych nie było.

Maciej Hasik: Żarecka, Jęczmienna, Bratkowa, Krokusowa, Biwakowa, Południowa, Zielna, Połaniecka, Limanowska. Drugi etap: Kosiarzy, Malownicza, Suwalska i Inspektowa. Koszt wszystkich wspomnianych robót w kilkunastu wspomnianych lokalizacjach na terenie Częstochowy wynosi niespełna 900 tys. złotych pochodzących z budżetu miasta.

Jak dodaje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, wszystkie prace powinny być ukończone jeszcze w tym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022