Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej kwietnych łąk w Częstochowie? Są takie plany

Facebook Twitter

Częstochowa chwali walory łąk kwietnych: są modne, mają pomóc w zazielenieniu miasta i niwelowaniu zanieczyszczeń. Zakwitły te założone kilka miesięcy temu. Część ma jednoroczne kwiaty, inne ozdobiły słoneczniki.

Są plany, aby ten projekt rozwijać, słyszymy od przedstawiciela Centrum Usług Komunalnych.

Łukasz Kot: Miejski Zarząd Dróg też w niektórych projektach już je uwzględnił, więc będzie ich więcej. Z łąkami też przygotujemy materiał o tym, jak się je zakłada, jak rosną, jak się je pielęgnuje. Mieliśmy wiele pytań, dlaczego łąki kwietne nie są podlewane. Łąk kwietnych się nie podlewa, jest to jedna z jej zalet, natomiast nie każdy o tym wie, więc chcemy o tym opowiedzieć z fachowcem.

Łąki można zakładać też indywidualnie na nieużytkach, zachęca do tego Łukasz Kot. Pomysł będzie rozwijany w obrębie miejskich terenów zielonych w Częstochowie:

Łukasz Kot: Chcielibyśmy, żeby było więcej łąk. Wstępnie rozważamy, żeby ukwiecić Jana Pawła, w tym roku były tam słoneczniki, które fajnie wyglądały. Słoneczniki mają to do siebie, że mogą być zasiane tylko dwa razy w tym samym miejscu, więc musimy coś innego zrobić, ale chcielibyśmy, by ten pas środkowy cieszył częstochowian jak najdłużej różnymi kolorami kwiatów

– mówił Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. Łąki kwietne powstały już we współpracy z Fundacją „Łąka” przy al. Jana Pawła II, Śląskiej, Wyzwolenia, czy Fieldorfa-Nila.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022