Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej fotowoltaicznych inwestycji w gminie Olsztyn? Jest szansa na środki dla dotowania prywatnych eko-inwestycji

Facebook Twitter

Zakończyły się prace przy montażu instalacji fotowoltaicznych w kilku ważnych lokalizacjach na terenie gminy Olsztyn. Po budynkach gminnych czy szkołach, władze lokalne chcą namówić mieszkańców do korzystania z dotacji i inwestowania w zieloną energię.

fot. facebook.com/Jurajska-Gmina-Olsztyn

To plan na 2022 rok:

Znaleźliśmy się na liście gmin, które mają ogromną szansę w tej chwili na fotowoltaikę dla mieszkańców, bo zakończyliśmy prace przy wyposażaniu w panele fotowoltaiczne wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Mamy te panele na Urzędzie Gminy, na hali sportowej, na przedszkolu, na szkołach. Niebawem będziemy występowali z taką ofertą do mieszkańców. To jest dosyć stary konkurs – byliśmy tutaj w rezerwie. Urząd Marszałkowski znalazł dodatkowe pieniądze i jest ogromna szansa na to, że pod koniec przyszłego roku na naszych dachach znajdą się panele fotowoltaiczne, na co bardzo liczymy.

Jak mówi wójt Tomasz Kucharski, fotowoltaikę zainstalowano na budynkach użyteczności publicznej w Olsztynie, ale też w Biskupicach, Kusiętach, Turowie i Zrębicach. Rozstrzygnięcia dot. dotowania prywatnych inwestycji powinny nastąpić już w nowym roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022