Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Węzły przesiadkowe oddawane do użytku oraz przygotowania do kolejnych drogowych inwestycji

Facebook Twitter

Oddanie do użytku węzłów przesiadkowych, udostępnienie zmodernizowanych ulic na Stradomiu, przygotowanie prac pod przebudowę DK1 i DK46 czy dalsze prace na Północy – tak w skrócie upłynie jesień na częstochowskich ulicach.

Mówi dyrektor Zarządu Dróg – Piotr Grzybowski:

Obecnie skupiamy się bardziej na kopaniu niż na oddawaniu, bo pogoda sprzyja – to raz a dwa ceny na rynku, które spadają, więc będziemy kończyć niedługo Artyleryjską, Kościelną, robimy Brata Alberta, weszliśmy w teren w rejonie Boya-Żeleńskiego. Jesteśmy już po odbiorach technicznych Centrum Przesiadkowego na Rakowie. W ciągu najbliższych tygodni odbierzemy również Stradom. Obydwa te obiekty zostaną zgłoszone do nadzoru i będziemy mogli wtedy przystąpić do odbiorów końcowych. 

Gdzie jeszcze będzie można spodziewać się „drogowców”?

Tak naprawdę trzeba by się nastawić na to, że my jeszcze cały front robót na takich mniejszych ulicach przeprowadzimy, bo są zawieszone na stronie MZDiT przetargi na Skierniewicką, Brzezińską, Brzeźnicką i szereg innych ulic. Myślę, że jeszcze przez 3 miesiące tak naprawdę będziemy wchodzić cały czas w nowe odcinki.

Kiedy ruszy przebudowa DK1 i DK46?

DK1 będzie przekazane w październiku jako plac budowy wykonawcy. Z tym, że to nie jest tak, że pierwszego dnia wysadzą w powietrze wszystkie obiekty. Natomiast DK46 takie prace odczuwalne dla mieszkańców to jest pierwszy kwartał przyszłego roku, czyli prace przygotowawcze, które będą toczone jeszcze w tym roku będą niezauważalne tak naprawdę. 

Rozpoczęcia prac przy DK1 i DK46 ma się zbiec z oddaniem linii tramwajowej na Północy i Tysiącleciu – dodaje szef częstochowskich dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj