Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weź udział w charytatywnej akcji na rzecz bezdomnych 14.11

Facebook Twitter

Rusza w mieście nowa akcja charytatywna "Kup skarpetki bezdomnemu". Ideę pomocy ma zawartą już w tytule. Tym razem zachęca do kupna ciepłej bielizny, która zostanie przekazana biednym i bezdomnym. Ma to nastąpić podczas obchodów 5. Światowego Dnia Ubogich w niedzielę, 14 listopada.

fot. Magdolna Krasznai/ Pixabay

Wtedy oprócz tradycyjnego już obiadu potrzebujący otrzymają małe podarunki:

14 listopada chcielibyśmy, by to były małe prezenty. Myślimy tutaj o środkach czystości i o skarpetach, bo okazuje się, że o ile nie trudno zdobyć odzież wierzchnią, o tyle z bielizną jest zdecydowanie trudniej. Zatem chcemy, by każdy, kto tutaj przyjdzie tego dnia do kuchni, miał okazję otrzymać od nas mały podarunek. Niech to będzie pomoc każdego z nas do tego, by wspomóc osoby najbardziej potrzebujące.

Jak mówi Jolanta Kobojek, aby pomóc bezdomnym i potrzebującym wystarczy przynieść potrzebne drobne podarki do kuchni dla bezdomnych w Dolinie Miłosierdzia przy ul. o. Kordeckiego 49. Można to zrobić w każdą sobotę i niedziele w godz. 10.00-13.00 . Pomoc ma ułatwić osobom w potrzebie przetrwanie zimy:

Chcemy, by to było prawdziwe święto – święto tych, których powodzi się troszeczkę gorzej. Przewidujemy rozdawanie praktycznych podarunków, ale chcielibyśmy także, by każdy mógł się wykąpać, by mógł skorzystać z usług fryzjerów. Kiedy myślimy o swoim własnym ubiorze, to dostosowujemy go oczywiście do warunków, które panują na zewnątrz. Przydałoby się coraz cieplejsze odzienie, stąd pomysł, by każdy, kto korzysta z kuchni dla potrzebujących/ dla bezdomnych, mógł takie skarpety otrzymać.

Do włączenia się drobnym podarkiem w pomoc na rzecz bezdomnych zachęcała Jolanta Kobojek, współorganizatorka charytatywnej akcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj