StartWiadomość dnia Wiadomości

Wejście do sektorów tylko przez tzw. bramki bezpieczeństwa

Płotki bezpieczeństwa będą rozstawione już dzień wcześniej, czyli w środę 27 lipca. To one wyznaczą trasę przejazdu Ojca Świętego pomiędzy pielgrzymami, tworząc sektory – żółty, czerwony, biały, niebieski, zielony. Uwaga. Wejście do sektorów będzie możliwe tylko przez tzw. bramki bezpieczeństwa. Ich otwarcie nastąpi w nocy ze środy na czwartek, o godz 2.00. Bramki zostaną zamknięte o godz. 7.00 rano. To chodzi o plac przed szczytem.

Wejście do pozostałych miejsc: Aleja H. Sienkiewicza, parki, Aleja NMP i Plac Biegańskiego nie będzie wymagało przechodzenia przez bramki bezpieczeństwa. Z kwestii bezpieczeństwa, pamiętajcie zabronione jest wnoszenia do sektora niebezpiecznych przedmiotów oraz pojemników z płynami o pojemności powyżej 1.5 litra, innych niż plastikowe. Nie wolno mieć ze sobą także dużych bagaży. Warto zabrać małą apteczkę, niezbędne lekarstwa oraz dowód tożsamości.

I jeszcze jedna informacja: osoby starsze, małoletnie, a szczególnie dzieci, proszone są o posiadanie ze sobą informacji kontaktowych, to ważne w przypadku zgubienia się w tłumie pielgrzymów.

Zostaw komentarz