Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Węgiel w preferencyjnej cenie w Częstochowie dostarczy branża węglowa

Facebook Twitter

Przed nadchodzącą zimą zaopatrzenie mieszkańców w węgiel staje się najważniejszym tematem. W Częstochowie sprzedażą tańszego opału dla gospodarstw domowych ma zająć się branża węglowa. Tak będzie najszybciej, zapewnia miasto.

fot. czestochowa.pl

W Częstochowie węgiel po preferencyjnych cenach, zgodnie z rządowymi programami, będą sprzedawać firmy zajmujące się jego obrotem. Daje to możliwość najszybszego uruchomienia systemu dystrybucji dla zainteresowanych mieszkańców.

Za to samorządowe Częstochowskie Centrum Świadczeń zajmuje się już wydawaniem zaświadczeń dla mieszkańców planujących taki zakup. Takie rozwiązanie jest efektem spotkań i konsultacji władz miasta, w tym wiceprezydenta Piotra Grzybowskiego z przedstawicielami branży. Rozmowy trwały jeszcze w poniedziałek (07.11), gdy samorząd miał zadeklarować czy zgodnie z nowymi przepisami, będzie pośredniczył w zaopatrywaniu częstochowian.

Firmy zajmujące się w mieście sprzedażą zadeklarowały, że są w stanie zapewnić dystrybucję tańszego węgla dla mieszkańców w cenie regulowanej ustawą. Ma pochodzić prawdopodobnie z Polskiej Grupy Górniczej. Po preferencyjnej cenie będzie można kupić 1,5 tony do końca roku i kolejne półtorej tony od stycznia 2023.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024