Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weekend z mangą i popkulturą azjatycką w Bibliotece Częstochowskiej

Facebook Twitter

To nie lada gratka dla fanów mangi i azjatyckiej popkultury. W piątek (24.05.) rozpocznie się druga edycja weekendowego spotkania z mangą w częstochowskiej Bibliotece Publicznej.

Weekend z mangą

Weekend z mangą i popkulturą azjatycką

Kto lubi japońską popkulturę, na pewno znajdzie coś dla siebie:

Sylwia Góra: W zeszłym roku zrobiliśmy na próbę takie wydarzenie związane z kulturą azjatycką i mangą właśnie. Okazało się, że była duża frekwencja, był pozytywny odzew, więc w tym roku edycja druga od 24 do 26 maja, czyli piątek, sobota, niedziela. W piątek w Oddziale dla Dzieci i młodzieży warsztaty kirigami i japońskie inspiracje, czyli malowanie w stylu japońskim. A sobota i niedziela tak jak w zeszłym roku filia numer 13, bardzo duży księgozbiór związane właśnie z komiksem z mangą.

Zaprasza Sylwia Góra, która przypomina, że piątkowe warsztaty zorganizowane zostaną w oddziale Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy al. Kościuszki 4. Z kolei sobotnie i niedzielne (25-26.05.) atrakcje planowane są w filii przy ulicy Mireckiego 28, która ma specjalny księgozbiór z mangi:

 Sylwia Góra: Myślę, że niektórzy już go znają i stąd to miejsce jest świetne, żeby o tej mandze porozmawiać. Będą warsztaty, będzie quiz z nagrodami, południe z planszówkami, ale także prelekcje. Warsztaty mają taką formułę, że wymuszają trochę ograniczoną liczbę osób, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Zachęcamy też do śledzenia również naszych social media i na stronie biblioteki dołączania do wydarzenia i tam dokładne informacje, w jaki sposób można się na warsztaty zapisać.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do Filii nr 13, lub do oddziału dla Dzieci i Młodzieży, polecała Sylwia Góra z Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj