Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weekend czerwcowy podsumowany – wypadki, kolizje, śmierć 17-latka

Facebook Twitter

Wejście na słup energetyczny zakończony śmiercią, kradzieże, mnóstwo nietrzeźwych kierowców, a przy tym kilkadziesiąt kolizji drogowych i jeden wypadek. Tak upłynął długi weekend czerwcowy oczami częstochowskich funkcjonariuszy.

Po więcej statystyk zaglądamy do Komendy Miejskiej:

Na terenie miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 5 kradzieży, 2 kradzieży z włamaniem, 2 oszustw i 1 kradzieży rozbójniczej. Policjanci w tych dniach podjęli blisko 750 interwencji i zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Również w ubiegły weekend na terenie powiatu częstochowskiego, w miejscowości Rybna miało miejsce tragiczne zdarzenie. W sobotę około godz. 22:20 17-letni chłopak wspiął się na słup energetyczny średniego napięcia, a następnie spadł z wysokości kilkunastu metrów na ziemię. W wyniku doznanych obrażeń zmarł. Wyjaśniane są teraz okoliczności tego zdarzenia

– podsumowuje Sabina Chyra Giereś – rzecznik KMP w Częstochowie. Jeśli chodzi o sytuację na drogach, to nie brakowało korków przy dojazdach do turystycznych atrakcji. Niestety niebezpiecznie było wczoraj (06.06) w Biskupicach pod Olsztynem, gdzie doszło do wypadku drogowego:

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierujący Fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Toyotą, doprowadzając do zderzenia. W wyniku czego 6 osób zostało poszkodowanych, z czego jedna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. W tych dniach częstochowska policja wyeliminowała z ruchu 7 nietrzeźwych kierowców, 2 z nich było sprawcami zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu. W niedzielę 30-latek kierujący motorowerem w miejscowości Konopiska utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i kierował pomimo sądowego zakazu.

Alkohol był także współsprawcą wczorajszego „dachowania” osobówki. Do tego zdarzenia doszło w Częstochowie na ul. Bardowskiego:

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która na terenie Częstochowy kierując samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

O wydarzeniach minionego długiego weekendu mówiła nam podkom. Sabina Chyra-Giereś z miejskiej komendy policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022