Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

We wtorek kończy się tegoroczna rekrutacja do programu ERASMUS+, informuje Politechnika

Facebook Twitter

Uczelnia zachęca studentów do korzystania z wyjazdów zagranicznych na studia i praktyki do partnerskich uczelni, zarówno na studia licencjackie, magisterskie jak i inżynierskie. Swój kierunek studiów można kontynuować niemal w całej Europie.

Mamy podpisane umowy z prawie 20 uczelniami partnerskimi. Są to uczelnie z Niemiec, Bułgarii, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Rumunii, Portugalii, Chorwacji. Przekrój jest bardzo szeroki. Studenci począwszy od 2 roku, studiów I stopnia mogą aplikować na wyjazd w ramach Erasmus +. W tej chwili trwa rekrutacja.

Studenci Politechniki wyjeżdżają z Częstochowy m.in. do Niemiec, Francji, Portugalii, Francji, Słowacji, Włoch, Turcji czy Chorwacji

– mówi rzecznik Izabela Walarowska. Rekrutacja na wyjazdy zagraniczne na kolejny rok akademicki wciąż trwa, ostatni termin na złożenie aplikacji upływa 29 marca w południe. Do wyboru jest wiele opcji wyjazdu:

Jest możliwość odbycia jednego semestru lub dwóch na zagranicznych uczelniach oraz wyjazdów na praktyki. Myślę, że jest to przygoda życia, możliwość spotkania ciekawych ludzi, podszkolenia się w języku obcym. Myślę, że warto inwestować w wiedzę tym bardziej, że uczelnia pomaga w tym temacie. Nasi studenci też świetnie się odnajdują, bo język angielski jest bardzo popularny. Mogą wyjechać również studenci, którzy posiadają np. Kartę Polaka, czyli np. Ukraińcy, ale też mogą wyjechać obywatele innych krajów, którzy studiują na Politechnice Częstochowskiej. Serdecznie zachęcam

– dodaje rzeczniczka Politechniki. O szczególy pytajcie w Biurze Studentów Zagranicznych przy ul. Dąbrowskiego 69.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj