Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ważny apel policjantów przed 1 listopada!

Facebook Twitter

1 listopada już w niedzielę. Do tego dnia przygotowują się służby miejskie. Zamknięte ulice, zmiany w organizacji ruchu. Warto sprawdzić także rozkłady MPK.

Swoje apele wystosowały już miejskie instytucje, kościół a teraz także częstochowska policja:

Mimo, że w okolicach nekropolii porządku będzie pilnować więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa przypominamy, że należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego – zasłaniania nosa i ust, i utrzymywania dystansu społecznego. Aby te dni zadumy i pamięci o zmarłych przebiegły spokojnie, apelujemy o zachowanie przede wszystkim zdrowego rozsądku. 

W najbliższych dniach, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Zanim wyjdziemy z domu pomyślmy o tym, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Przed wyjazdem zamykajmy także drzwi i okna a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych czy piwnicznych. Dodatkowo, gdy mamy alarm, pamiętajmy o jego uaktywnieniu. Należy również pamiętać i poprosić o to zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas powiadomił. Nie należy również nagłaszać informacji o planowanym wyjeździe, nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na skrzynkach automatycznych, sekretarek czy też portalach społecznościowych.

-przypomina mł.asp. Kamil Sowiński z policji w Częstochowie. Czujnością musimy się wykazać także podczas podróży…

Podróżując szczególną czujność powinniśmy zachować podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Pamiętajmy by torebki, plecaki były zamknięte, najlepiej obrócone zapięciem do ciała i przytrzymywane ręką od góry. W przypadku, gdy korzystamy z własnego transportu zapoznajmy się wcześniej ze zmianami w organizacji ruchu wprowadzonymi czasowo w tym okresie na drogach oraz szczególnie w rejonach cmentarzy czy parkingów. 

To będzie inny 1 listopada niż zwykle… Pandemia wymusza zmianę naszych zachowań.

W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię Covid-19, przypominamy, że należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust, utrzymywaniu dystansu społecznego. Prosimy także o przemyślenie i racjonalne zaplanowanie wizyt na nekropoliach, jeśli to możliwe rozłożenie ich w czasie tak, aby 1 listopada nie było na cmentarzach tłumów, które uniemożliwiają zachoanie bezpiecznego dystansu. Zalecamy również pozostanie w tym czasie w domach, szczególnie osobom starszym, które mogą być bardziej narażone na zakażenia. Osoby objęte kwarantanną powinny nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli poddać się rygorom izolacji. Jak co roku w okolicach Dnia Wszystkich Świętych na nszych ulicach pojawią się dodatkowe policji, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą, dlatego stosujmy się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy pełniących służbę w rejonach cmentarzy. Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych. Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów, spokojnych oraz pełnych zadumy i refleksji odwiedzin na grobach bliskich. 

– dodaje mł.asp. Kamil Sowiński z policji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj