StartWiadomość dnia Wiadomości

„Ważne, żeby jeden procent podatku został w Częstochowie”

Coraz chętniej wspieramy jednym procentem lokalne organizacje. Kolejne stowarzyszenia wyrastają jak grzyby po deszczu i przejmują od samorządów coraz więcej zadań. W tym roku członkowie organizacji pożytku publicznego zapowiedzieli aktywny udział w promocji akcji „Zostaw 1% podatku w Częstochowie”.

– mówiła Beata Raczyńska z częstochowskiego Stowarzyszenia Osób i Rodzin Niepełnosprawnych „Serce”. 1 procent nic nas nie kosztuje, a dla wielu organizacji to zastrzyk gotówki, który pozwala im działać przez cały rok.

– mówi Jakub Konieczko z Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego w naszym mieście. Na nasz 1% liczy ponad 700 organizacji pozarządowych, w tym 63 pożytku publicznego. W ubiegłym roku częstochowscy podatnicy ponad milionem złotych zasilili lokalne organizacje. To pieniądze które wracają do miasta – na pomoc zdrowotną, propagowanie sportu, rekreację, kulturę i opiekę nad potrzebującymi.

Mówił Aleksander Brdąkała z Klubu Sportowego Ajaks Częstochowa. Jak mówią władze miasta: Ważne, żeby jeden procent podatku został w Częstochowie.

Zostaw komentarz