Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ważne posiedzenie Rady Miasta już dzisiaj

Facebook Twitter

To będzie ważne posiedzenie, dzisiaj od 12.00 (19.11) m.in. prezentacja przyszłorocznego budżetu dla Częstochowy podczas XXXV zwyczajnej Rady Miasta.

Miejskie spółki trzeba wesprzeć finansowo z powodu strat w dobie epidemii, takie uchwały pojawią się na sesji…

Prezentacja kolejnego, trudnego niewątpliwie projektu budżetu miasta na 2021 rok. Rada zdecyduje także o ewentualnych zmianach w tegorocznym budżecie. Te zmiany są związane m.in. z modyfikacją harmonogramów dużych zadań drogowych, pokrycia niedoborów w komunikacji – poniosła w tym roku duże straty związane epidemicznymi obostrzeniami, czy też wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej z powodu przebudowy linii tramwajowej. 

Informuje nas Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie. Rada Miasta pochyli się nad sytuacją finansową szpitala zespolonego. Jego dług się powiększa, szczególnie gdy placówka musi sprostać większej liczbie przyjęć w czasie walki z koronawirusem…

Radni zdecydują także o bieżącej pożyczce dla Miejskiego Szpitala Zespolonego, na uregulowanie części zobowiązań krótkoterminowych i odzyskanie częściowej płynności finansowej. Wiadomo, że Miejski Szpital od dłuższego czasu przeżywa problemy finansowe związane m.in. z niedoczasowaniem kontraktu z NFZem a w tym roku także związanych z sytuacją covidową. 

Dodaje rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj. Radni zdecydują też o przyjęciu Strategii Rozwoju Elektromobilności na kolejne lata. Obrady rozpoczynają się w południe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj