Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ważna informacja dla kierowców. Jeszcze w tym roku przejedziemy autostradową obwodnicą Częstochowy

Facebook Twitter

Takie zapewnienia złożył resort infrastruktury. GDDkiA wybrał nowych wykonawców, którzy dokończą inwestycję. To konsorcjum firm z kluczowym udziałem Strabagu i Budimeksu.

Wiadomo, że prace zmierzające do zapewnienia przejezdności obwodnicy Częstochowy wyniosą o 150 milionów więcej niż początkowo planowano, ale jak powiedział rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś „Z uwagi na kluczowe położenie tego odcinka A1 i jego strategiczną rolę w układzie komunikacyjnym całej południowej Polski, Minister Infrastruktury zaakceptował wzrost wartości zadania, kierując się przede wszystkim względami społecznym i gospodarczymi. Analizy ekonomiczne wykazały, że roczne straty społeczne, wynikające z opóźnienia budowy A1, są szacowane na ok. 225 mln zł. Pomimo wzrostu wartości kontraktu, kwota na jego realizację jedynie o ok. 13 proc. przekroczy kosztorys GDDKiA z 2015 r. Umowa z nowym wykonawcą ma być podpisana w sierpniu, a autostrada udostępniona kierowcom pod koniec tego roku. Póki co budowa stoi w miejscu. Przypomnijmy, GDDKiA pod koniec kwietnia odstąpiła od umowy z włoską firmą Salini.

Tymczasem prace na pozostałych odcinkach autostrady A1 w kierunku Pyrzowic zmierzają ku końcowi. Jeszcze w lipcu przejedziemy fragmentem Blachownia – Zawodzie a na pozostałych dwóch odcinkach czyli Zawodzie – Woźniki i Woźniki – Pyrzowice w sierpniu bieżącego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020