Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wasze sprawy w Radiu Jura. O tym nas informujecie

Facebook Twitter

Radio Jura to nie tylko muzyka wybrana dla Was na 93,8 fm, ale również zespół dziennikarzy, którzy codziennie przygotowują wiadomości dotyczące Częstochowy i regionu. Jesteśmy dla Was i czekamy na Wasze sygnały na które reagujemy. Poniżej prezentujemy Wam listę tematów, które zgłosiliście w przeciągu kilku, ostatnich dni i którymi się zajmujemy, by odpowiedzieć na Wasze pytania i wątpliwości.

Pierwszy z tematów, który pojawił się w ostatnich dniach to temat drogowy dotyczący ulicy Wiolinowej. To informacja od mieszkańca dzielnicy:

Dzwonię w sprawie ulicy Wiolinowej 1, dzielnica Grabówka w sprawie wjazdu na (…) posesję. Nie możemy wjechać czy wyjechać ponieważ są tak duże kolejny, że samochody się zawieszają. Urząd Miasta nie reaguje na nasze pisma, zarząd budynków komunalnych oraz administracja „Tuwima” wypierają się, że nie mają na to pieniędzy. (…). Po prostu mamy jedno wielkie bagno i kałuże, proszę o reakcję i o pomoc dla lokatorów.

Kolejny telefon z naszej automatycznej skrzynki dotyczy Skry Częstochowa:

Dzień dobry, proszę mi wytłumaczyć jakie są procedury formalne, że Skra Częstochowa nie dostała pieniędzy na promocję miasta poprzez sport. Co to znaczy (…)? Czy ktoś nie złożył podpisu? Skra Częstochowa dobrze radzi sobie w Fortuna I Lidze, a jednak nie ma ani stadionu i gra wszystkie mecze na wyjeździe. Proszę mi to wytłumaczyć.

– oczywiście zapytamy w Wydziale Kultury Promocji i Sportu.

Nasz słuchacz zwraca uwagę na wczorajszy sukces piłkarzy z ulicy Loretańskiej i zastanawia się, czy skoro „Skrzacy” nie mogą grać w rodzinnym mieście, może powinni przenieść się do innego…

Dobry wieczór Radio Jura. Skra wygrała mecz na wyjeździe. Może nie powinna się nazywać Skra Częstochowa, i powinna się przenieść do Radomska i nazywać Skra Radomsko? Myślę, że to dobre rozwiązanie.

Kolejny sygnał, to reakcja słuchacza Radia Jura na nasz materiał (link do tematu TUTAJ) dotyczący profilaktycznych badań:

(…) w tej chwili słuchałem właśnie wypowiedź lekarzy, że ludzie się nie leczą. Proszę państwa,  źle się poczułem i byłem u lekarza domowego, skierował mnie do kardiologa. Kardiolog przyjął mnie 26 stycznia przepisał tylko badania krwi (…) i kolejną wizytę u kardiologa dopiero 3 listopada 2021. Nie wiem czy te badania od lutego i marca będą do tego 3-ciego listopada ważne? Nie wiem (…).

I na koniec kolejna reakcja na materiał z anteny Radia Jura. Ostatnio sprawdziliśmy, jak wygląda obsługa interesantów w częstochowskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego TUTAJ. W naszym materiale przeczytacie co usłyszeliśmy od dyrektora placówki, Adama Markowskiego, z kolei poniżej zestawiamy tą wypowiedź z opinią naszego słuchacza:

Nie jest prawdą, to co przed chwilą powiedział dyrektor tego oddziału. W ogóle nie wpuszczają osób. Złożyłem trzy miesiące temu karteczkę do urny i do tej pory nie mam odpowiedzi (…). Byłem tam kilka pytać się kilka razy. Portierzy nie wpuszczają (…). 

Zajmujemy się wszystkimi tematami, mamy nadzieję, że niedługo odpowiemy na wszystkie Wasze sygnały.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Chcesz zwrócić naszą uwagę na istotne tematy dotyczące życia w mieście i regionie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Zadzwoń 34 389-89-89 lub napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj