Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warto było promować akcję od lat i zachęcać do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego, ocenia prezydent

Facebook Twitter

Jak ocenia prezydent Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, jako darczyńcy stanęliśmy na wysokości zadania. Jednym procentem wspieraliśmy w tym roku chętnie jednostki, które tej finansowej pomocy potrzebowały.

fot. czestochowa.pl

Swój procent z podatku przekazało ponad 116 tys. częstochowian:

Krzysztof Matyjaszczyk: Ponad 116 tys. to 9.5 mln złotych, czyli znaczna kwota trafiła na konta naszych organizacji pożytku publicznego. To jest cała kwota, natomiast 27 tys. mieszkańców przekazało swój 1% podatku na rzecz częstochowskich organizacji pożytku publicznego i tam trafiła kwota ponad 2 mln 495 tys. złotych. To jest o 128 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Od lat samorząd zabiegał by w tej formie zasilić organizacje, które na terenie miasta pomagają młodym i seniorom, roztaczają opiekę nad osobami niepełnosprawnymi lub organizują dodatkowe zajęcia, wsparcie bądź zajmują się zwierzakami.

Krzysztof Matyjaszczyk: Nasze NGOsy zaspokajają potrzeby naszych mieszkanek i mieszkańców. Warto im pomagać. Z roku na rok jest większe zainteresowanie, żeby wspierać te organizacje. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych, a szczególnie tych naszych częstochowskich organizacji pozarządowych, bo one wtedy koncentrują się z działalnością na naszych mieszkańcach, na naszym terenie i po prostu te pieniądze wracają w postaci różnego rodzaju usług, wsparcia realizowanego na rzecz mieszkańców.

Samorząd cyklicznie przy okazji rozliczania naszych rocznych dochodów zachęca, aby 1% z podatku pozostawić w Częstochowie. W tej sprawie podsumowanie przybliżał nam prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023