Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warsztaty teatralne. Rozpocznij wakacje na scenie

Facebook Twitter

Propozycja w sam raz na zakończenie roku szkolnego. Warsztaty dla młodzieży w częstochowskim teatrze, to jak co roku świetny sposób, aby rozpocząć wakacje.

warsztaty teatralne
fot. www.teatr-mickiewicza.pl

Warsztaty teatralne dla młodzieży

Kończą się miejsca na te grupowe zajęcia.

Ewa Oleś: Zajęcia, które mają studenci pierwszego roku szkoły teatralnej. Oczywiście my dopasowujemy poziom tych warsztatów do uczestników. Wiemy, że są to ludzie, którzy nieraz w teatrze są po raz pierwszy na takich warsztatach. Natomiast to jest taki alfabet teatru. Od tego trzeba zacząć, więc będą zajęcia z elementarnych zadań aktorskich, interpretacji tekstu i prozy, i wiersza. Będzie teatr impro. To jest teraz bardzo modny kierunek teatru i otwierający wszystkie szufladki w mózgu, pobudzające wyobraźnię, refleks. Niezwykła przygoda.

W programie warsztatów teatralnych jak zawsze mnóstwo wiedzy i dobrej zabawy, pod czujnym okiem naszych aktorów, mówi sekretarz literacki w Teatrze Mickiewicza – Ewa Oleś. Aktorskie zajęcia uzupełnia np. joga czy szkolenie wokalne.

Ewa Oleś: Nie obędzie się oczywiście bez etiud i w naszym przypadku też bez jogi, którą wprowadziliśmy dwa lata temu i bardzo się sprawdza. Jak to na warsztatach naszych nie może zabraknąć muzyki. Pojawią się warsztaty głosu. Marzena Lamch-Łoniewska, która zazwyczaj prowadzi te zajęcia, twierdzi, że śpiewać każdy może i coś w tym jest. Na pewno pokazuje młodym ludziom, jak się otworzyć, jak korzystać z tego potencjału, który mamy. I dowodzi tego, że bardzo często trema jest czynnikiem, który nas blokuje, bo wcale nie brak talentu. I odbędą się także warsztaty dźwięk-słowo.

Zainteresowanie warsztatami potwierdza, że młodzież czeka na te zajęcia przez cały rok. Wakacyjne warsztaty tuż po zakończeniu szkoły, rozpoczną się od 26 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Obok aktorów, którzy regularnie pracują z młodzieżą, pojawią się i nowe twarze.

Ewa Oleś: Po raz pierwszy zadebiutuje jako prowadzący Marcel Opaliński. Tak naprawdę jest aktorem rozpoznawalnym, bo gra w różnych serialach. Marcel poprowadzi zajęcia z elementarnych zadań aktorskich. Agnieszka Łopacka z Teatru Impro, Marzena Lamch-Łoniewska z Warsztatu Głosu, Agnieszka Uchrońska aktorka współpracująca z naszym teatrem, znakomicie śpiewająca, poprowadzi zajęcia dźwięk-słowo. I po raz kolejny zapraszamy na zajęcia z Irminą Sentowską, która poprowadzi zajęcia z jogi wyciszające. Takie, które także są w tych czasach myślę, że niezbędne każdemu.

Warsztaty poprowadzą artyści częstochowskiej sceny i z nią współpracujący aktorzy. Warto pytać o miejsca i zapisy, a zachęcała Ewa Oleś.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024