StartWiadomość dnia Wiadomości

Warszawska i Rędzińska. Są jeszcze prace kosmetyczne!

Kilkukilometrowym nowym odcinkiem tych ulic przejechał się Mariusz Osyra: Jako kierowca muszę przyznać, że jest to zmiana kolosalna w porównaniu z tym jak ulice Warszawska i Rędzińska wyglądały wcześniej. Trzeba jednak poczekać jeszcze na efekt końcowy.

Rozpoczęło się właśnie sadzenie zieleni na trawnikach i zieleńcach w obrębie wysepek na nowych rondach. Tu efekty ujrzymy w pełni wiosną. Wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu, ma działać oświetlenie na całej długości inwestycji, na razie też kierowców nie obowiązują jeszcze sygnalizatory świetlne. Większość z tych, które pozostały po przebudowie nie działa, bowiem ekipy drogowców uzupełniają jeszcze oznakowanie.

Etapami malowane są znaki poziome, wyznaczenia pasów jazdy, zebry na przejściach oraz kierunki jazdy. W tym przypadku ekipy powinny zdążyć z chemicznym nanoszeniem znaków przed nadejściem zimowej pogody, więc nie powinno być powtórki z wpadki sprzed roku na przebudowanej wówczas ulicy Kiedrzyńskiej. Komfort jazdy nowymi ulicami i czas jaki nam to zajmie na pewno docenią kierowcy zmierzający tędy w kierunku Włoszczowy czy Rędzin.

Zostaw komentarz