Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Walka z nielegalnym graffiti

Facebook Twitter

Stop nielegalnemu graffiti - to akcja, którą po raz kolejny organizuje częstochowska policja, razem z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie.

Akcja ruszyła w poniedziałek (26.10) a jej głównym założeniem jest zwalczanie wandalizmu w postaci nielegalnych graffiti w przestrzeni naszego miasta.

Ma ona przede wszystkim zwrócić uwagę na ogromny problem niszczenia dobra wspólnego, w tym budynków miejskich. Akcja ma też zachęcić naszych mieszkańców do szybkiego reagowania na przypadki wandalizmu i zgłaszanie ich policji czy też straży miejskiej. W ramach prowadzonych działań zaplanowane również są warsztaty edukacyjne i zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych. Dodatkowo powstały także przygotowane materiały edukacyjne w postaci plakatów, spotu radiowego i filmowego. 

Nie tylko TBS i Częstochowska Policja włączyły się do akcji…

Do naszej akcji przyłączyły się także inne częstochowskie instytucje takie jak Wodociągi Częstochowskie i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którym także zależy na dobrym wizerunku naszego miasta i powiatu. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Nadmieniam, że nie chodzi nam o piętnowanie graffiti jako sztuki w ogóle, tylko pokazanie, że możemy ją wykonywać w sposób bardziej cywilizowany, zaplanowany a przede wszystkim uzgodniony z zarządcą danego obiektu. Przykładem takich działalności mogą być murale z cyklu Halina Poświatowska na budynkach TBS dzielnicy Północ. 

– informuje mł.asp. Kamil Sowiński z policji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj