Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Walka z cukrzycą. Kolejny, miejski, bezpłatny program zdrowotny

Facebook Twitter

Przypominamy o tym, że w walce z poważnymi chorobami najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego miasto ponownie zachęca do udziału we wdrożonym bezpłatnym programie zdrowotnym, który dotyczy […]

fot. czestochowa.pl

Przypominamy o tym, że w walce z poważnymi chorobami najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego miasto ponownie zachęca do udziału we wdrożonym bezpłatnym programie zdrowotnym, który dotyczy wczesnego wykrywania schorzeń cukrzycowych. Warto przebadać się już po 40-tce, przypominają częstochowscy urzędnicy.

Jak mówi Łukasz Stacherczak z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy, program jest uzupełnieniem bogatej oferty działań prozdrowotnych skierowanych do mieszkańców w każdym wieku. Obok wachlarza programów dla uczniów, czy tych uruchomionych z myślą o seniorach, ten dotyczący cukrzycy skierowano do częstochowian w sile wieku… Pieniądze na te badania zabezpieczone zostały w miejskim budżecie.

Dodaje Łukasz Stacherczak z magistratu. Badania w ramach programu realizowane są w siedzibie przychodni przy ul. 1-Maja 27 w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020