Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Walka o indeksy rozpoczęta. Politechnika Częstochowska rekrutuje

Facebook Twitter

Chcecie zdobycie indeks Politechniki Częstochowskiej? To najlepszy moment. Właśnie wystartowała elektroniczna rekrutacja na rok akademicki 2021/2022. W ofercie dydaktycznej najstarszej uczelni w naszym mieście widnieje kilkadziesiąt kierunków studiów.

Są też nowe specjalizacje:

To jest ostatnia chwila na podjęcie decyzji o wybraniu kierunku studiów. Młodzież już we wrześniu, kiedy szykuje się do matury, musi sobie wybrać przedmioty, które będzie zdawać na maturze, więc już ostatecznie ukierunkowuje się na dalszą ścieżkę swojej kariery zawodowej. 1 czerwca uruchomiliśmy internetową rejestrację kandydatów. Jest to bardzo proste. Funkcjonuje już od kilku lat. Można bezpiecznie usiąść przed komputerem, wejść na stronę Politechniki Częstochowskiej, wybrać zakładkę kandydat, tam jest instrukcja krok po kroku postępowania, jak się zarejestrować w Internetowej Rejestracji Kandydatów

– tłumaczy Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki Częstochowskiej. W początkowej fazie rekrutacji, gdy jeszcze maturzyści czekają na wyniki egzaminów, do wypełnienia mamy sporo formalności:

Teraz można wybrać kierunek, wpisać swoje dane osobowe, natomiast po zdobyciu świadectwa maturalnego można przejść do dalszego etapu rekrutacji.

Gdy ktoś napotkał problemy podczas rekrutacji, pracownicy politechniki są do dyspozycji:

Dokumenty można stacjonarnie przynieść, można wysłać pocztą, jesteśmy otwarci. Nasze wydziałowe komisje rekrutacyjne działają – pod telefonami, pod mailami, więc jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, jak postępować, co zrobić, to chętnie pomożemy.

Mamy bogatą ofertę dydaktyczną

– dodaje rzecznik Politechniki. Jest w czym wybierać:

Oferta jest zawsze dostosowana do potrzeb kandydatów, ale też do wymagań rynku pracy wciąż zmieniającego się. Mamy ponad 30 kierunków studiów, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Są to kierunki studiów w języku polskim, ale też w języku angielskim, bo przybywa nam z roku na rok też cudzoziemców. Z nowości mamy 3 kierunki studiów: Sztuczna Inteligencja i Data Science, Inżynieria chemiczna i procesowa oraz Inteligentny przemysł.

Będą także kolejny etapy rekrutacji. Przede wszystkim dla tych, którym nie powiodło się na tegorocznej maturze i musza pisać egzamin poprawkowy:

Teraz jest pierwszy etap rekrutacji. U nas rekrutacja będzie trwała do końca września. Warto śledzić naszą stronę. Trzeba dopełnić formalności, bo rekrutacja odbywa się w systemie i później system jest zamykany. Tradycją jest, że większość młodych ludzi aplikuje na kilka uczelni i później w zależności podejmują decyzję, gdzie będą studiować.

Szczegółów szukajcie na stronie częstochowskiej uczelni.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj