Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacyjne pociągi ze zmianami – letnia korekta w PKP od 13 czerwca

Facebook Twitter

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów przed nami, informuje PKP, również pasażerów z Częstochowy i regionu. Szczególnie że w kolejnych tygodniach będziemy chętniej wybierali przejazdy do turystycznych miejscowości, warto prześledzić rozkłady.

mat.prasowe PKP Intercity

Tegoroczna zmiana wejdzie w życie w niedzielę, 13 czerwca, to korekta rozkładów ściśle na okres letni i będzie obowiązywała do 28 sierpnia. Dostęp do kolei zwiększy 10 nowych przystanków, wrócą też niektóre połączenia dalekobieżne, jak te wybierane przez mieszkańców naszego regionu do Zakopanego. Zmiana rozkładu jazdy pozwala na wprowadzenie pociągów typowo wakacyjnych z przeznaczeniem dla turystów.

Co ważne w porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami podróżni zyskają też na czasie, bo kolejne modernizacje pozwalają przyspieszyć na wielu trasach. Przede wszystkim krótsze mają podróże pociągami dalekobieżnymi, dla nas to istotne poprawki w drodze nad Bałtyk czy na Mazury. Zauważymy to głównie na najbardziej popularnych trasach. Sprawdźcie godziny odjazdów podczas planowanych wakacji, pamiętajcie też o wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj