Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacyjne inwestycje w tereny ogródków działkowych. Są dotacje miejskie w wysokości 100 tys. zł

Facebook Twitter

Jak wakacje to na działkę. Spędzamy chętnie czas na terenach zielonych w obrębie miasta, a Częstochowskie Rodzinne Ogrody Działkowe otrzymały właśnie wsparcie finansowe od magistratu. Będzie można w nie zainwestować, odnowić infrastrukturę czy poprawić funkcjonalność.

fot. Pixabay

Urzędnicy zatwierdzili wnioski przedstawicieli działkowców i podpisali stosowne dokumenty na realizację niezbędnych inwestycji.

Tomasz Jamroziński: Jest to kontynuacja programu z lat 2019 – 2021. Dotacja może zostać udzielona jeśli Rodzinny Ogród Działkowy znajduje się na terenie miasta, nie jest w pełni wyposażony w infrastrukturę, a także gdy jego stan techniczny jest zły oraz nie istnieje społeczne zapotrzebowanie na utrzymanie rodzinnych działek. Dofinansowanie może dotyczyć inwestycji związanych z zaopatrzeniem w wodę, odprowadzaniem ścieków, drogami dojazdowymi, budową lub remontem ogrodzeń czy usuwaniem azbestu.

Miasto na remonty przeznaczyło 100 tys. zł, a z puli środków skorzysta dwadzieścia jeden Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Częstochowie

– informuje Tomasz Jamroziński z magistratu.

Tomasz Jamroziński: Wśród wniosków, które zostały złożone w tym roku można by wyróżnić modernizację instalacji wodnej dla ROD „Malwa” czy ROD im. Tadeusza Kościuszki. Tutaj są po 12 – 13 tys. udzielone dotacje. Można też wymienić ROD „Relaks” przy ul. Mirowskiej, tam będzie udzielona dotacja za 8 tys. na budowę dróg dojazdowych i terenu do parkowania. Największe modernizacje są zwykle w modernizacje sieci wodociągowej i tak jest w przypadku ROD „Rząsawa” przy ul. Ugody

Dzięki corocznym dotacjom miejscy ogrodnicy mogą poczynić niezbędne inwestycje. Zazwyczaj to finansowanie przeznaczone na kanalizację, ogrodzenie czy oświetlenie terenów działkowych. Miejskie dofinansowanie w ogródki działkowe może wynieść do 80% nakładów wydanych na inwestycje.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023