Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacje z Radiem Jura: Naukobus w Gminie Wręczyca Wielka i lody od Radia Jura!

Facebook Twitter

Dotknij nauki - Eksperymenty w zasięgu ręki- Nauka blisko, coraz bliżej... W jak Warszawa, W jak Wręczyca. Centrum Nauki Kopernik w czwartek (01.08.)! To właśnie tam, nieopodal Częstochowy, w Gminnym Ośrodku Kultury znaleźli się Kasia Fica oraz Paweł Stępniewski.

Było bardzo ciekawie!

160 małych miejscowości w całej Polsce. 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli. 20 eksponatów i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. To Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik!

Wystawę oglądać można w czwartek do 19 i w piątek od godziny 8 do 14 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej przy ul. Śląskiej 20.

Nikt nie będzie się nudził!

Na miejscu aż 17 stanowisk z przeróżnymi doświadczeniami przygotowali naukowcy, a my zadbaliśmy o coś pysznego…

Pozdrawiamy mieszkańców i turystów – którzy razem z Nami zwiedzali w czwartek (01.08.) ekspozycję Centrum Naukowego Kopernik:

Na miejscu można nakręcić film!

Wystawą zachwyceni byli nasi reporterzy – na wystawę zaproszeni są także dorośli!

Radiowcy i nie tylko mogą na miejscu też sprawdzić swój słuch:

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Naukobus we Wręczycy w czwartek do godziny 18.00, a w piątek od 8.00 do 14.00. Zwiedzanie oczywiście jest bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj