Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W związku z ruchem pielgrzymów zmiany również dla kierowców w centrum i na Starym Mieście

Facebook Twitter

Przed 15 sierpnia w cierpliwość muszą uzbroić się częstochowscy kierowcy. Pojawią się utrudnienia w ruchu i dłuższy czas przejazdu przez miasto w związku z przemarszem licznych pielgrzymek na Jasną Górę.

W weekend powinniśmy spodziewać się dużych grup pieszych także na drogach wlotowych do miasta, kłopoty odczują zmotoryzowani na Starym Mieście i w Śródmieściu:

Maciej Hasik: 14 sierpnia, w godzinach od 6:00 do 16:00 dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ulica Targowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Mirowską do skrzyżowania z ul. Strażacką. W niedzielę możemy liczyć się z większymi utrudnieniami, będzie przechodzić piesza pielgrzymka wojskowa w kierunku Jasnej Góry

– o utrudnieniach drogowych w szczycie pielgrzymkowym mówi Maciej Hasik – rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. To nie koniec zmian, w dwa świąteczne dni 14 i 15 sierpnia nie będzie możliwości parkowania na jezdni w ulicy Mirowskiej:

Maciej Hasik: Na odcinku od szpitala miejskiego do skrzyżowania z ul. Targową, tam są normalnie funkcjonujące dodatkowo, lepiej oznakowane miejsca postojowe po przebudowie ul. Mirowskiej. Niemniej właśnie 14 sierpnia na okoliczność sprawnego przemieszczenia się tej grupy będzie wyłączone parkowanie na jezdni ul. Mirowskiej, na odcinku od szpitala do skrzyżowania z ul. Targową.

W weekend sporo utrudnień głównie w alejach, uważajmy na piechurów, to apel też do rowerzystów czy osób poruszających się na hulajnogach:

Maciej Hasik: W otoczeniu terenu Jasnej Góry należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu, tak jak i przez cały okres sierpnia – to jest ten czas, kiedy od lat musimy się liczyć z tego typu zjawiskiem w naszym mieście poruszając się na co dzień ulicami czy chodnikami.

W wielu miejscach ruchem kierować będzie policja i zastosujmy się do zaleceń mundurowych. Przypominał o zmianach Maciej Hasik z zarządu dróg w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023