Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W województwie wykorzystano najwięcej bonów turystycznych w kraju, informuje śląski ZUS

Facebook Twitter

Pożegnaliśmy wakacje 2021, podsumowuje je również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Śląski oddział informuje, że mieszkańcy wyjątkowo chętnie w tym sezonie letnim korzystali z bonów wakacyjnych. W regionie wydaliśmy w tej formie 211 mln złotych.

fot. gov.pl

Przede wszystkim opłacaliśmy nimi część kosztów pobytu dzieci na wakacjach.

Całkowicie wykorzystano 199 tys. bonów na 479 tys. przyznanych w województwie śląskim. Pozostałe zostały wykorzystane częściowo, wcale albo jeszcze nie zostały aktywowane. Ze świadczenia będzie można korzystać także po wakacjach. Płatności bonem przyjmuje 28 tys. podmiotów w całej Polsce, a ich aktualna lista i mapa obiektów znajduje się na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Jak mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS-u w regionie, to w naszym województwie bony wakacyjne cieszyły się największym zainteresowaniem. Ciągle jeszcze będziemy mieć czas by z nich skorzystać. Pamiętajcie aby bony się nie zmarnowały:

Pod względem w 100% wykorzystania bonu, województwo śląskie jest liderem. Całkowicie wykorzystano 199 tys. bonów, co stanowi 41% z ogólnej puli w województwie. Bonów nieaktywnych w naszym regionie jest jeszcze 124 tys.. Z bonu turystycznego można korzystać także po wakacjach. Aby bon nie przepadł, płatność za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną należy zrealizować do 31 marca 2022. Sam pobyt w hotelu czy też wycieczka może odbyć się po tej dacie.

Przypomnijmy, że bon turystyczny na krajowe usługi przysługuje na każdego dziecko, na które było przyznane świadczenie 500+ , dodaje Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024