Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym wznowiono planowe zabiegi

Facebook Twitter

Władze placówki przygotowały rozwiązanie, jak to zrobić bezpiecznie w czasach epidemii.

Na stole operacyjnym pojawili się już dzisiaj (06.05) pierwsi pacjenci:

Zgodnie zapowiedziami, przetestowaliśmy i przyjęliśmy pierwszą grupę 8 osób do planowych zabiegów. Część z tych osób już jest im poddawana. Wygasiliśmy działalność szpitalną na Kucelinie, odremontowaliśmy jedną kondygnację i  w tej chwili tam zapraszamy ludzi, którzy są skierowani na zabiegi planowe. Tam pobieramy im wymazy, umieszczamy ich w osobnych pomieszczeniach, mniej więcej od godziny 7 rano do 17 oczekują na wyniki badań.

Wczoraj wszyscy pacjenci mieli wyniki ujemny, w związku z tym zostali przewiezieni do szpitala na Parktice:

Te osoby wchodzą osobnym wejściem oraz przemieszczają się osobną windą na piętro na którym jest ich oddział. Tak mniej więcej wygląda procedura przyjmowania pacjentów na zabiegi planowe.

Niestety pary, które marzyły o wspólnym porodzie, nie będą mogły tego zrobić w najbliższym czasie w Szpitalu na Parktice. Na oddziale Ginekologii i Położnictwa funkcjonują tylko sale jednoosobowe…

Myślę, że nie będzie to możliwe, ale porostu takie są wymogi związane z bezpieczeństwem.. Po za tym oddziały nie są przygotowane do aż takich poluzowań. Musimy brać pod uwagę warunki bezpieczeństwa. Jest to przykre, ale na razie nie jest to możliwe, ale będziemy nad tym pracować.

– mówił Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021