Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W weekend XXIV Święto Pstrąga. A czy wiesz, że Pstrąg Tęczowy do Złotego Potoku został sprowadzony z Ameryki? I to już w 1880 roku

Facebook Twitter

Zawody wędkarskie, konkursy dla publiczności, pokazy kulinarne. Przed nami XXIV Święto Pstrąga. Na złotopotockie błonia, do gminy Janów, na sławnego już pstrąga w migdałach każdego roku przyjeżdżają tłumy.

Tak będzie na pewno i tym razem, trudno sobie wyobrazić już wakacje bez tej plenerowej, bardzo lubianej przez mieszkańców regionu imprezy. Święto Pstrąga już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Co w programie?

Edward Moskalik: Oczywiście konkurs kulinarny, będzie rozpoznawanie pstrąga podawanego na 20 sposób. Każdy, kto będzie uczestniczył w tym konkursie kulinarnym będzie miał za zadanie rozpoznania, w jaki sposób ten pstrąg jest przygotowany. Również przewidujemy występy artystyczne, są to zespoły ciekawe, które nas odwiedzą właśnie w dniu Święta Pstrąga. Ponadto będą różnego rodzaju zabawy, questy dla dzieci, dużo ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim będzie można spróbować pstrąga smażonego w migdałach, który jest przepyszny

– zapowiada Edward Moskalik wójt Gminy Janów. Na błonia przed staw Amerykan organizatorzy Święta Pstrąga zapraszają jak zawsze na błonia przed stawem Amerykan w Złotym Potoku. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o 15:00. A my przypominamy, jak zrodził się pomysł na takie rybie święto:

Edward Moskalik: Pomysł jest taki: ponieważ na naszym terenie funkcjonuje od 1880 roku pstrągarnia, tutaj jest hodowany pstrąg tęczowy, on jest sprowadzony do nas z Ameryki, bo ikra tego pstrąga przypłynęła do Złotego Potoku właśnie z Ameryki. Od tego czasu ten pstrąg jest tutaj hodowany w pstrągarni. Pojawił się pomysł, żeby zaprezentować naszego pstrąga, żeby każdy mógł go zobaczyć, skosztować, jak on smakuje. To już jest cykliczna impreza, która się wpisała w nasz program wydarzeń miejscowych.

Wstęp na złotopotockie błonia jest wolny

Imprezie patronuje Radio Jura.

fot. facebook.com/sokisjanow

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024