Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W weekend (26-28.11) kolejne utrudnienia w rejonie starej estakady. Znów zamknięte będzie przejście dla pieszych, ale to nie wszystko

Facebook Twitter

Prace przy budowie nowej estakady nabierają rozpędu. Drogowcy ponownie zmuszeni są zamknąć przejście dla pieszych przez aleję Wojska Polskiego w rejonie "Jagiellończyków". Utrudnienia mają potrwać trzy dni- od piątku do niedzieli (26.-28.11).

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

To jednak nie koniec zmian…

Z uwagi na postępujące prace przy konstrukcji nowego obiektu w miejscu starej estakady u zbiegu dawnej DK-1 z al. Pokoju i ul. Jagiellońską, od piątku do niedzieli włącznie (tj. 26-28.11) nieczynne będzie przejście dla pieszych przez al. Wojska Polskiego po południowej stronie skrzyżowania od strony Katowic (na wysokości C.H. „Jagiellończycy”). W tych dniach piesi proszeni są o korzystanie z przejścia po północnej stronie od strony Warszawy. Ponadto z uwagi na zaawansowanie i charakter robót oraz konieczność użycia ciężkiego sprzętu pośrodku skrzyżowania w miejscu starej estakady, w niedzielę w godzinach 6-22 niemożliwy będzie przejazd samochodów na wprost z ul. Jagiellońskiej w al. Pokoju oraz skręt w lewo z ul. Jagiellońskiej w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa). Kierowcy powinni kierować się na objazd przez ul. 11 listopada do ul. Rakowskiej. Z początkiem tygodnia organizacja ruchu wróci do formuły stałej na czas trwającej budowy.

Przy okazji wbijania pali pod przyszłą konstrukcją wiaduktu, swoich obaw nie kryją mieszkańcy okolicznych bloków. Boją się, że pojawiające się drgania mogą naruszyć fundamenty ich domów:

Jednocześnie podkreślamy, że na bieżąco w trakcie prac badane jest oddziaływanie drgań wywoływanych przez sprzęt na otoczenie placu budowy z użyciem urządzeń sejsmograficznych. Wskaźniki dotychczas nie przekroczyły połowy skali dopuszczalnych norm. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia

– zapewnia w imieniu MZD rzecznik spółki Maciej Hasik.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj