Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W wakacje intensywne prace w szkołach i przedszkolach za ponad 32 mln zł

Facebook Twitter

Szkolne termomodernizacje budynków są w pełni, miasto na takie prace zwykle intensywnie wykorzystuje wakacje, gdy nie ma uczniów, a prace nie przeszkadzają w nauce.

fot. Pixabay

Te największe jak w TZN-ie potrwają dłużej. Inwestycje w „Norwidzie” i „Traugutcie” mają zakończyć się w tym roku. Budynków w trakcie prac jest więcej:

Włodzimierz Tutaj: Prace trwają w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Miejskim Przedszkolu nr 9, szkołach podstawowych nr 22, 36 i 42, w II, VIII i IX Liceum Ogólnokształcącym. Oprócz tego ruszyła duża inwestycja termomodernizacyjna związana z największą częstochowską szkołą, czyli Technicznymi Zakładami Naukowymi. Jest to największa z tych wymienionych inwestycji o wartości 12 mln 200 tys. złotych.

Docieplenia tylko w dwóch liceach kosztują ponad 8 mln zł, a wartość aktualnych termomodernizacji w miejskich placówkach oświatowych to 32,5 mln zł.

Najwięcej do zrobienia jest w Technicznych Zakładach Naukowych. W mieście inwestycje dotyczą też przedszkoli

– dodaje rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj.

Włodzimierz Tutaj: Podpisywana jest także umowa na budowę nowego Miejskiego Przedszkola nr 29 przy ul. Osada Młyńska. Zakończyła się natomiast rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego na Parkitce.

– informował rzecznik w Urzędzie Miasta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023