Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Urzędzie Miasta rozmawiali o autyzmie

Facebook Twitter

Jestem osobą z autyzmem - dajcie mi szansę - pod takim hasłem przebiegała piątkowa (06.04.) konferencja naukowa w Urzędzie Miasta. W sali sesyjnej spotkali się specjaliści, profesorowie z wielu krajowych uczelni, pediatrzy, psycholodzy, pedagodzy specjalni, nauczyciele i rodzice.

W Częstochowie wsparcie dla osób z autyzmem działa lepiej niż w dużych miastach, zauważał prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski.

Specjaliści pedagodzy oraz przedstawiciele środowiska akademickiego debatowali o wielu aspektach terapii, codziennych form wsparcia i pomocy dla dzieci z autyzmem oraz ich rodzin…

Mówił dr Radosław Piotrowicz. Uczestnicy bezpłatnego spotkania dowiedzieli się więcej o tzw. edukacji włączającej, programach wsparcia i wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci oraz o literaturze fachowej na ten temat. Wydarzenie wpisało się w częstochowskie obchody w ramach akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”.

Dodaje prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski. Jak podkreślali naukowcy, osoby z autyzmem potrzebują przede wszystkim wsparcia, ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu, ale i przygotowania środowiska szkolnego czy zawodowego w którym się znajdują…

Dodaje dr. Radosław Piotrowicz. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj