Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W tym tygodniu rozbiórka stacji benzynowej i budynków przy ul. Równoległej w Częstochowie

Facebook Twitter

Mimo ataku zimy, prace są kontynuowane wykonawca musi się spieszyć. Chodzi o przebudowę alei Wojska Polskiego w Częstochowie. Finał prac zaplanowany jest na koniec 2023 roku.

fot. czestochowa.pl

Na placu budowy pojawił się specjalistyczny sprzęt pozwalający na budowę fundamentów nowych obiektów na dwupoziomowych skrzyżowaniach.

Maciej Hasik: Roboty są realizowane u zbiegu ul. Legionów z al. Wojska Polskiego i na krzyżówce Wojska Polskiego, Rejtana, Krakowska. Wspomniane prace będą kontynuowane przez najbliższe miesiące. Postępuje budowa obiektów z przejściami dla pieszych na wysokości ulic Papierowej i Wesołej. Na początku nowego tygodnia na budowie rozpocznie się rozbiórka stacji benzynowej i budynków przy ul. Równoległej.

Jak mówi Maciej Hasik z MZD, po nowym roku realizacja kolejnych zakresów prac zostanie uruchomiona w obrębie budowy skrzyżowania w miejscu starej estakady na Rakowie. Czasu na zrealizowanie budowy nowej al. Wojska Polskiego jest coraz mniej. Na dokończenie inwestycji pozostał niespełna rok. Dlatego prace są coraz bardziej intensyfikowane:

Maciej Hasik: Po nowym roku natomiast realizacja kolejnych zakresów prac zostanie uruchomiona w obrębie budowy skrzyżowania w miejscu starej estakady na Rakowie. O kolejnych postępach prac i ewentualnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować niebawem. Budowa nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie to największa inwestycja drogowa w historii naszego miasta i jedna z największych w południowej Polsce, które są aktualnie w realizacji. Budowa pełnej infrastruktury podziemnej i naziemnej wraz z trzeba bezkolizyjnymi skrzyżowaniami od Al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej ma mieć swój finał z końcem przyszłego roku.

Całe przedsięwzięcie obejmuje przebudowę 5,5-kilometrowego odcinka al. Wojska Polskiego od węzła z al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rakowską. Każdy z pasów ruchu ma mieć 3,5 metra szerokości. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji i miejsc postojowych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj