Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W tym roku miejskiego Sylwestra nie będzie

Facebook Twitter

To pierwszy taki raz od początku naszego samorządu, gdy zabraknie na Placu Biegańskiego zabawy z udziałem przedstawicieli władz miasta i plenerowych atrakcji na powitanie nowego roku.

fot. Heiko Stein/ Pixabay

Jak informują urzędnicy, Sylwester nie pozwala na zachowanie dystansu społecznego. Z powodu pandemii z zabawy trzeba zrezygnować, podobnie jak zabrakło w tym roku dużych festiwali i imprez plenerowych organizowanych cyklicznie w Częstochowie.

To już ostateczna decyzja, w tym roku miejskiego Sylwestra nie będzie. To pierwszy taki raz od początku naszego samorządu, gdy zabraknie na Placu Biegańskiego zabawy z udziałem przedstawicieli władz miasta i plenerowych atrakcji na powitanie nowego roku.

W tym roku nie będziemy organizować zabawy sylwestrowej na Placu Biegańskiego. Powód jest oczywisty – pandemia. Przypomnę, że w tym roku nie zorganizowaliśmy żadnej dużej imprezy plenerowej, np. Dni Częstochowy czy Festiwalu Frytka OFF. Z tego powodu, że duże zgromadzenia ludzi a te nasze imprezy cieszą się dużą popularnością, w naturalny sposób stanowią zagrożenie, pomagają wirusowi się rozprzestrzeniać a Sylwester jest pod tym względem wyjątkowy. Naprawdę trudno o dystans społeczny, wtedy kiedy wszyscy się cieszymy, wtedy kiedy składamy sobie życzenia, kiedy się ściskamy a tak przecież jest podczas Sylwestra. 

Powiedział Radiu Jura Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w UM Częstochowy. W tym roku możemy bawić się w domach i nowy rok powitać wspólnie na internetowych łączach, uczestnicząc w koncercie online…

Nie będzie imprezy plenerowej na Placu Biegańskiego, ale w internecie będziemy transmitować tradycyjny Koncert Noworoczny, który jest organizowany w Filharmonii. Filharmonia zaprezentuje swoją orkiestrę i swój chór w repertuarze operowym i operetkowym, także teraz już serdecznie zapraszam. 

Dodaje Aleksander Wierny z częstochowskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj