Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W środę targi pracy w OHP przy Tkackiej. Przyjdź, bo warto

Facebook Twitter

W środę (19.10) szansa dla osób szukających dla siebie miejsca na rynku pracy. Zapowiadane są kolejne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej, w siedzibie częstochowskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.

Warto między 10:00 a 13:00 pojawić się przy ul. Tkackiej 5A:

Halina Pierzyńska: Podczas targów będziemy mieć 30 wystawców, będą to pracodawcy, agencje zatrudnienia, instytucje doradcze. Oferujemy oferty pracy stałej, krótkoterminowej w kraju, oferty pracy w ramach sieci EURES, oferty edukacji zawodowej, w tym oferty szkoleniowe i również porady z zakresu rozwoju zawodowego i z zakresu uruchamiania własnej działalności gospodarczej.

Cała oferta będzie skierowana do wszystkich osób: poszukujących pracy, bezrobotnych, ale też młodzieży, która w przyszłym roku będzie kończyć szkołę czy dzisiejszych absolwentów. Jak mówi Halina Pierzyńska, targi to też sporo przydatnej wiedzy dla osób, które chcą działać we własnej firmie. Program jest jeszcze bogatszy:

Halina Pierzyńska: Mamy również podczas targów dwa seminaria. Jedno seminarium to „Znaczenie kompetencji na współczesnym rynku pracy”, tu uczestnicy mogą poznać listę oczekiwań ze strony pracodawców na kompetencje miękkie, które mają bardzo duże znaczenie dla pracodawców. Drugie seminarium „Przedsiębiorczy, czyli jaki?”, tutaj jakie cechy powinna posiadać osoba, która chciałaby założyć działalność gospodarczą. Może się sprawdzić pod tym kątem w grze symulacyjnej pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”

– mówi pełniąca obowiązki dyrektora OHP w Częstochowie. Podczas targów można porozmawiać z pośrednikami, doradcami zawodowymi i pracodawcami. Zawsze obecni są przedstawiciele działów HR wielu przyjezdnych firm, które prowadzą rekrutację:

Halina Pierzyńska: Takie targi wraz z Urzędem Pracy Powiatowym w Częstochowie organizujemy już od wielu lat. Myślę, że to dobra okazja bezpośredniego kontaktu osób, które będą na targach, zarówno z pracodawcami, jak i z instytucjami doradczymi. Myślę, że pracodawcy też będą zadowoleni, jeżeli znajdą odpowiednich pracowników. Może to nie będzie miejsce na podpisanie umowy, ale będzie to miejsce, gdzie można się umówić, zostawić swoje CV i dopytać.

Jak dodaje Halina Pierzyńska, targi zatrudnienia to okazja, by bezpośrednio poznać od przedstawicieli firm specyfikę danej pracy i oczekiwań wobec zatrudnianych osób. Udział w targach jest bezpłatny. Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych.

fot. czestochowa.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj