Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W środę (26.04) przez Częstochowę przejdzie tegoroczny Marsz Nadziei. Do udziału zachęca hospicjum

Facebook Twitter

Przez Częstochowę przejdzie znów Marsz Nadziei, jak zwykle organizowany w ramach kampanii społecznej Żonkilowe Pola Nadziei. Możemy wyrazić soilidarność z osobami chorymi - w środę 26 kwietnia.

Marsz Nadziei
fot. archiwalne

Marsz Nadziei

Zachęca do aktywności Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej i prezes Anna Kaptacz:

Anna Kaptacz: W tym okresie hospicja na całym świecie zbierają środki finansowe na swoją działalność. My także Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej robimy to co roku, a w tym przyświeca nam wyjątkowy cel, bo chcemy zebrać środki finansowe na wykup budynku głównej siedziby Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, która znajduje się na Krakowskiej 45a.

W tym roku nasze hospicjum organizuje też konkurs plastyczny, a prace przyjmowane są jeszcze do 30 kwietnia:

Dagmara Jarosik: Zachęcamy tutaj do namalowania lub narysowania portretu nadziei, czyli pewnego uczucia. Chcemy, aby dzieci i młodzież pokazała nam postać, która niesie dużo dobrego, pomaga ludziom w ciężkich chwilach. Może to być jakaś osoba en face, może być z profilu, w otoczeniu przyrody, innych osób. Zapraszamy również do udziału w konkursie na Nowe Pole Nadziei, w którym zachęcamy do wykonania przez dzieci i młodzież żonkilowych grządek rabatek, poletek wzbudzających pozytywne uczucia wobec osób oczekujących naszej pomocy.

– wyjaśnia Dagmara Jarosik. Przypomnijmy, że akcja Żonkilowe Pola Nadziei trafia też do przedszkoli i szkół, a sadzone kwiaty mają swoje symboliczne znaczenie. Równie istotny jest udział częstochowian w corocznym marszu:

Anna Kaptacz: Marsz ma nieść nadzieję dla osób ciężko chorych, nadzieję na to, że znajdą się zawsze przy nich osoby opiekujące się nimi, otaczające troską i miłością. Będą to zarówno osoby te bliskie w rodzinie, ale także pracownicy wykwalifikowani, medyczni, którzy będą wiedzieli jak zabezpieczyć ciężko chorego człowieka

– w środę na cykliczny marsz ulicami miasta zaprasza Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Początek o godz. 10:30. Pamiętajmy założyć żółte ubrania lub dodatki w tym kolorze.


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023