Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W środę (19.09.) startuje IV edycja Festiwalu Bajki w Częstochowie

Facebook Twitter

Tym razem wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty dotyczyć będą ilustracji w książkach. Tradycyjnie pierwszy dzień Festiwalu Bajki skierowany został do dorosłych - nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz rodziców. W kolejnych dniach lista zaproszeń dla dzieci, a wydarzenie zwieńczy wspólny rodzinny piknik.

Festiwal potrwa 4 dni.

Zapowiada Anna Boraczyńska z Miejskiej Biblioteki w Częstochowie. Zaproszeni goście to przedstawiciele środowiska akademickiego oraz wydawnictw, które adresują swoje książki do małych czytelników. Będą konkursy plastyczne, czekają też konkursy i rodzinne zabawy. Finałowy piknik literacki w sobotę przewidziano na terenie jasnogórskiego parku. Bibliotekarze zapraszają wszystkich, bo udział jest bezpłatny…

Jak mówi Anna Boraczyńska, z częstochowskiej biblioteki wśród gości są autorzy bajek dla dzieci, ale i przewidziano wspólne czytanie książek, spotkanie z aktorem częstochowskiego teatru Antoni Rotem czy zabawy piknikowe. IV edycja Festiwalu Bajki odbywa się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020