Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W sierpniu kolejna szansa na darmowe badania mammograficzne w Częstochowie

Facebook Twitter

To ważna informacja dla pań w wieku od 50 do 69 lat. W sierpniu kolejna szansa na darmowe badania mammograficzne. Do Częstochowy kolejny raz przyjedzie specjalistyczny mammobus. Mobilna pracownia będzie czekać na pacjentki 12,13 i 16 sierpnia na parkingu przy markecie "Auchan" przy ul. Focha 7/15.

Bezpłatna mammografia
fot. AlarconAudiovisual / pixabay.com

W związku z pandemią koronawirusa, badania wykonywane będą oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nadal obowiązują też maseczki. Trzeba się również wcześniej zapisać. Przydatne numery telefonów i więcej szczegółów znajdziecie na www.radiojura.pl

12 sierpnia 2021 od godz. 10.00 do 17.00
13 sierpnia 2021 od godz. 8.00 do 15.00
16 sierpnia 2021 od godz. 10.00 do 17.00

Badaniu mogą poddać się ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a do mobilnej pracowni należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie jest realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie. W mammografii, finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj