Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W sierpniu 3 tys. wniosków o dodatek węglowy. Teraz już ponad 10 tys. złożonych w CCŚ

Facebook Twitter

Trwa nabór wniosków od częstochowian w sprawie dodatku węglowego. Wszyscy zainteresowani chcą zdążyć przed zimą. Do końca sierpnia miasto otrzymało takich zgłoszeń ponad 3 tysiące.

W pierwszych dwóch tygodniach września liczba wniosków się potroiła, a zainteresowanie stale rośnie:

Dyr. Lidia Czuma- Imiołczyk: Podejrzewamy, że do końca roku będzie coraz gorzej, bo tych świadczeń nam nie ubywa a przybywa. Tłumy, oblężenie, mnóstwo telefonów, mnóstwo maili, mnóstwo zapytań, wątpliwości, które są zawarte w ustawie, w związku z tym, że ta ustawa jest niedoprecyzowana, niejasna.

Do tej pory do Częstochowskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ok. 10 tysięcy wniosków

– przyznaje dyr. Lidia Czuma- Imiołczyk. Najważniejsze: co trzeba wypełnić? Wystarczy złożenie odpowiedniego druku. Warto dołączyć do wniosku kserokopię deklaracji wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wciąż urzędnicy odpowiadają na wiele pytań od interesantów:

Dyr. Lidia Czuma- Imiołczyk: Szereg wątpliwości, jest ich naprawdę mnóstwo, począwszy od składania korekt do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, jak również budzących szereg wątpliwości skład gospodarstwa domowego. Dodatek jest niezależny od dochodów osiągalnych przez członków rodziny. Niemniej jednak należy spełnić podstawowy warunek, czyli uzyskanie wpisu lub zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Mieszkańcy mogą składać wnioski osobiście, pocztą tradycyjną, lub elektronicznie

– dodaje Lidia Czuma-Imiołczyk z Częstochowskiego Centrum Świadczeń przy ul. Sobieskiego 15. Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024