Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W sądzie mniej spraw a więcej interesantów w kolejkach

Facebook Twitter

Kolejki przed budynkiem sądów, mniej spraw na wokandach i oczekiwanie na załatwienie spraw w Krajowym Rejestrze Karnym. Tak wygląda sytuacja w częstochowskich sądach, piszą nasi słuchacze.

Tymczasem Sądy Okręgowy i Rejonowy wprowadziły w życie rządowe obostrzenia i ograniczenia w przyjęciach interesantów.

W poniedziałki sąd pracował do 18 – dłużej i tego już nie ma, tych wydłużonych godzin nie ma. Biuro obsługi interesantów pracuje teraz od 8:30 do 15:00, z przerwą od 12:00 do 12:30 każdego dnia, przy czym obsługa jest ograniczona do 6 osób w ciągu pół godziny – muszą być te przerwy zachowane pomiędzy interesantami. Tam, gdzie się uzyskuje świadczenia o niekaralności, ponieważ on jest mniejszy, obsługuje 4 osoby w ciągu 30 minut w tych samych godzinach i kasy podobnie – 4 osoby na 30 minut, nie więcej, do 14:30 – troszkę krócej.

We wszystkich miejscach gdzie pojawiają się petenci obowiązuje cykliczna dezynfekcja, to wydłuża czas oczekiwania. Sytuacja pandemiczna rzutuje na pracę instytucji, ale wypracowane mechanizmy działają lepiej niż wiosną, mówi nam rzecznik sędzia Dominik Bogacz.

Czy Państwo obserwują w związku z tym kolejki przed budynkiem?

Kolejki przed budynkiem – zwłaszcza jak jest ta przerwa półgodzinna, to mi się zdarzyło widzieć rzeczywiście, że wtedy są interesanci, którzy zgłaszają chęć pójścia do biura obsługi czy KRK są nie wpuszczani, rzeczywiście ludzie stoją na zewnątrz, ale te przerwy są większe, jest to bezpieczniejsze niż gdyby mieli czekać w korytarzu bezpośrednio przed biurem obsługi, bo to nie jest duże pomieszczenie.

Warto wykonać telefon do sądu, skorzystać z infolinii Sądu Okręgowego oraz śledzić informacje o sprawach odwoływanych na stronach internetowych. Informował nas sędzia Dominik Bogacz.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj