Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W ramach projektu AktywniPlus będą działać na rzecz Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Seniorzy w ramach projektu AktywniPlus dowiedzą się więcej o skutecznym działaniu w sieci. W internecie skupiają się bowiem częstochowskie działania na rzecz popularyzacji zadań w Budżecie Obywatelskim.

fot. Pixabay

By móc w nim uczestniczyć, proponować wnioski i promować pomysły, dla osób w wieku 60+ zaplanowano szkolenia:

Będziemy realizować zajęcia z zakresu obsługi komputera, internetu. Będziemy aktywizować osoby starsze, aby stawały się liderami budżetu obywatelskiego, bo wiemy, że te edycje są obsługiwane tylko w formie online. Seniorzy muszą nabyć takich umiejętności, żeby swobodnie się poruszać w tej kwestii, dlatego będą promować swoje zadania we wrześniu, a najpierw nauczą się jak korzystać ze strony internetowej.

Jak mówi Anna Herman projekt rozpocznie się w dzielnicy Wyczerpy-Aniołów. Dzielnica jest dobrym miejscem do popularyzacji Budżetu Obywatelskiego, wiele z zadań doczekało się realizacji właśnie tutaj:

Zaczniemy 29 i 30 czerwca questem Śladami Budżetu Obywatelskiego. W naszej dzielnicy jest już dużo zrealizowanych projektów i chcemy na ten temat zrobić quest tak, aby później można było promować właśnie na piknikach obywatelskich. Będzie to dodatkowe narzędzie dla seniorów, którym będą mogli się posługiwać wciągając w całą akcję budżetu obywatelskiego swoje koleżanki i kolegów. 

– zachęca do wspólnej aktywności koordynatorka projektu Anna Herman. W całym projekcie weźmie udział 24 częstochowskich seniorów. Działania potrwają od lipca do listopada, zarówno w plenerze jak i w DPS-ie na Wyczerpach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023