Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W przeciwieństwie do Częstochowy, Lubliniec ulżył przedsiębiorcom zwalniając ich z opłaty koncesyjnej

Facebook Twitter

Lubliniec zwróci restauratorom opłaty za zezwolenia koncesyjne na sprzedaż alkoholu. W gastronomii działającej na wynos właściciele apelowali o tego typu ulgi w wielu samorządach. W Częstochowie to się nie udało. Odpowiedni wniosek w postaci uchwały do przegłosowania trafił nawet na Radę Miasta, ale głosami koalicji rządzącej samorząd nie zdecydował się na zwolnienie restauratorów z opłat.

fot. Photo Mix/ Pixabay

Koncesja to ważny wpływ do miejskiego budżetu, ale w dobie pandemii i uszczupleń dochodów gastronomii stanowi jednak spore obciążenie.

W Lublińcu radni dla swoich restauratorów zagłosowali za taką ulgą jednogłośnie, bez względu na podziały polityczne w radzie miejskiej. Wszyscy przedsiębiorcy z Lublińca sprzedający alkohol w restauracjach, barach, kawiarniach, którzy normalnie wnoszą podatek koncesyjny, tym razem nie zapłacą za zgodę na sprzedaż alkoholu.

Osoby, które dokonały już wpłaty w tym roku, choćby w części, mają otrzymać od samorządu zwrot. Warto dodać, że taką możliwość dla samorządów daje Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj