Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Poraju pływa „Cała Rodzina pod Żaglami”

Facebook Twitter

Wystartowały familijne kursy żeglugi śródlądowej, a na wodzie sprawdzali się w ramach programu Cała Rodzina Pod Żaglami rodzice z dziećmi.

Udaliśmy się nad zalew w Poraju, by przekonać się jak wiele osób złapało żeglarskiego bakcyla:

Dzieciaki kamizelki zakładają tutaj na brzegu.  Łódka jest duża, bezpieczna, także nie ma tutaj problemu. Dzieci w kamizelkach, rodzice jeśli posiadają umiejętność pływania to nie muszą zakładać, jeśli nie posiadają umiejętności pływania to zakładają kamizelki. 

– mówił nam Jarosław Cieślak organizator szkoleń, mogliśmy też podejrzeć rodziny w akcji na zalewie w Poraju. Co weekend do końca wakacji trwa tutaj kolejna odsłona bezpłatnego programu. Pierwsze załogi rozpoczęły swoje szlify na wodzie.

Startujemy z programem „Cała rodzina pod żaglami”, realizowanym na zlecenie Polskiego Związku Żeglarskiego i Ministerstwa Sportu. Zapraszamy tutaj wszystkie rodziny z regionu częstochowskiego. Można zgłosić się przez platformę internetową polsailing.pl i wtedy zapraszamy wszystkich, aby te pierwsze kroki na wodzie z nami tutaj przeżyć. Chodzi o taką szczepionkę, mamy pandemię, więc my szczepimy żeglarstwem a żeglarstwo jest takim fajnym sportem, że nie damy się.

Trzeba poznać wszystkie obowiązki sternika, sprawdzić wymagania bosakowego, a potem już czeka nas frajda z żeglowania:

Ostatnie porządki na pokładzie. Jacht gotowy do żeglugi. Jacht typu DZ. Szalupa 10-osobowa, 8 wioślarzy, bosakowy i sternik. Kiedyś bardzo popularny do szkolenia na stopień sternika jachtowego. Zmieniono wymagania, teraz na innych jachtach uczymy, bardziej na jachtach kabinowych, ale nadal bardzo wdzięczna łódka, bardzo bezpieczna, także cała rodzina z dziećmi się zmieści. Na pewno będzie to fajna przygoda. Pogoda jest sprzyjająca, wiatr nie za silny, także strachu nie będzie, bo nie będzie przechyłów, słońce, żeby jeszcze trochę popadało, żebyście Państwo poznali smaku tej wilgoci.

– opowiadał rodzinom pływającym w Poraju Jarosław Cieślak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021