Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W poniedziałek drogowcy zamkną część ul. Pułaskiego. Zbudują rondo do nowego połączenia z DK46

Facebook Twitter

Od poniedziałku (11.04) poważne ograniczenia w ruchu w rejonie ul. Pułaskiego i dworca PKP Stradom. Rozpoczyna się budowa ronda u zbiegu tej ulicy z nowym odcinkiem DK46, czyli tzw. obejścia ul. św. Barbary.

Kolejny etap rozbudowy DK 46
fot. materiał prasowy MZD

Nie unikniemy komplikacji w ruchu:

Wykonawca przebudowy drogi krajowej 46 rusza z pracami przy łączeniu nowego śladu drogi z ul. Pułaskiego. Powstanie tam rondo, które znacznie zmieni układ drogowy tego rejonu. W związku z pracami od 11 kwietnia zamknięta będzie dla ruchu kołowego południowo-zachodnia jezdnia ul. Pułaskiego od skrzyżowania z ul. Św. Andrzeja do wjazdu na teren dworca Stradom, na kierunku od Jasnej Góry do dworca PKP.

W godzinach drogowego szczytu, szczególnie po południu możemy spodziewać się w tym rejonie korków. Ruch dwukierunkowo będzie się odbywał po jezdni w stronę Jasnej Góry. Macieja Hasika, rzecznika w zarządzie dróg, pytaliśmy jak długo potrwa budowa i utrudnienia w tej części miasta?

Przewidywany termin obowiązywania tego etapu organizacji ruchu to około 6 miesięcy. Oprócz przebudowy istniejącego śladu drogi krajowej 46, w ciągu ulic Głównej i Przejazdowej powstaje nowy odcinek drogi – od strony skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi, wzdłuż linii kolejowej, do ul. Pułaskiego przy dworcu Stradom PKP. Całość prac ma zostać ukończona w drugiej połowie przyszłego roku. Przepraszamy za niedogodności i utrudnienia.

Pamiętajcie drogowcy utrudnią przejazd przez ul. Pułaskiego od najbliższego poniedziałku, trzeba zwolnić w rejonie prac, zwracajmy też uwagę na tymczasowe oznakowanie na drodze.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024