Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W południe rozpoczyna się sesja Rady Miasta, m.in. sprawy finansowe

Facebook Twitter

W samo południe kolejne obrady podczas sesji Rady Miasta. Ważne tematy finansowe w Częstochowie do podjęcia dotyczą m.in przyjęcia sprawozdania finansowego z działalności Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Jak wiadomo placówka od lat generuje straty pokrywane z miejskiego budżetu.

Kwestie finansowe związane z funkcjonowaniem zwłaszcza Miejskiego Szpitala Zespolonego są bolączką samorządu, niedoszacowany kontrakt z NFZ. Koszty związane z funkcjonowaniem tego szpitala nieuwzględnione w kontrakcie z NFZ powodują rokrocznie stratę szpitala, w tym roku ta strata liczona za rok ubiegły to ponad 10 mln złotych. W minionych latach samorząd był zobowiązany do pokrywania tej straty, a jest to dla samorządu znaczące obciążenie

– informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie. Ten temat będzie podjęty podczas czwartkowej dyskusji radnych. Rada zajmie się jeszcze pewnymi ustaleniami w systemie gospodarki śmieciami w mieście:

Będą też pewne korekty związane ze stawkami opłat za pojemnik na odpady o określonej pojemności. Chodzi tutaj o waloryzacje cen pojemników używanych do gromadzenia odpadów komunalnych na nieruchomościach niezamieszkałych. W chwili obecnej w wyniku zmian ustawowych nieruchomości zamieszkałe, tak naprawdę mieszkańcy pokrywają koszt odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. Te zmiany nieznacznie mają zmniejszyć dysproporcje pomiędzy tymi typami nieruchomości, jeżeli chodzi o płatności w systemie gospodarowania odpadami.

Obrady można śledzić online poprzez stronę miejską czestochowa.pl.

Sesja odbywa się dziś w trybie zdalnym

– dodaje rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021