Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W planach Urzędu Miasta pojawił się program szczepień, ale co ze szczepionkami?

Facebook Twitter

Tegoroczny miejski program szczepień przeciwko grypie jest zaplanowany. Teraz zasadnicze pytanie brzmi: czy uda się wyłonić wykonawcę, po którego stronie będzie również zdobycie szczepień ochronnych na rynku.

fot. Tumisu/ Pixabay

Jak wiadomo w dobie pandemii stały się one towarem deficytowym. Miasto na razie zarezerwowało na nie pieniądze w kasie, to 70 tys. złotych.

Realizator programu będzie wyłoniony w ciągu miesiąca od daty zakończenia składania ofert. Oczywiście realizacja tego programu w tym roku w zakładanym wymiarze jest uzależniona od tego, czy realizatorowi uda się pozyskać odpowiednią liczbę szczepionek. Mamy nadzieję, że podmiotowi, który zostanie wyłoniony w tym konkursie się to uda, chociaż wiadomo mamy do czynienia w tym roku z deficytem szczepionek na poziomie kraju. 

Jak mówi Marcin Breczko z biura prasowego Urzędu Miasta, ochronne szczepienia mają szansę objąć około tysiąca mieszkańców, w tym osoby z grupy ryzyka…

Ma skorzystać łącznie niemal 1000 Częstochowianek i Częstochowian z 3 grup – osoby powyżej 65 roku życia, dzieci do lat 18 chorujące przewlekle lub chorujące na choroby nowotworowe i 3 to przedszkolaki. Jeśli konkurs uda się z powodzeniem rozstrzygnąć to realizacja programu ma się zakończyć do 10 grudnia. 

Jeżeli zgodzą się rodzice, szczepienia przeciwko grypie obejmą miejskie przedszkola. Powodzenie programu zależy w sporej mierze od dostępności preparatów. Szczepionki zniknęły z aptek gdy okazały się że pozwalają łagodniej przejść infekcję koronawirusową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj