Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek w centrum Częstochowy manifestacja kobiet z powodu prawa antyaborcyjnego

Facebook Twitter

Śmierć 37-letniej Agnieszki w bliźniaczej ciąży budzi społeczne emocje. W Częstochowie na piątkowe (28.01.) popołudnie zapowiadana jest manifestacja kobiet, w które bezpośrednio uderza zaostrzone przed rokiem prawo antyaborcyjne w Polsce, mówi organizatorka Jolanta Urbańska.

Sprawa jest skomplikowana ,… a marsz nie uderza w lekarzy.

– mówi częstochowska radna.

Dlatego nie wyszliśmy od razu na ulicę. (…) Nie mamy dowodów na to, że śmierć częstochowianki była spowodowana błędem lekarskim, na pewno wzbudziła bardzo wielkie emocje w społeczeństwie, na pewno pokazała polaryzację naszych poglądów i na pewno pokazała, że decyzja TK o prawie aborcyjnym wzbudza w nas ogromne niechęci tendencji do osądzania wyroku, które nie zawsze są zgodne z faktami.

Marsz przejedzie spod siedziby PiS w II Alei w kierunku Placu Biegańskiego. Manifestacja ma być kulturalna i nie będzie zakłócać ruchu w mieście. Wszyscy mogą przyłączyć się do tego zgromadzenia:

Będziemy protestować przeciwko polityce, jaką prowadzi Trybunał Konstytucyjny w stosunku do kobiet, to będzie głównym celem naszego wyjścia na ulice. Natomiast na pewno nie będziemy starali się w jakikolwiek sposób krytykować czy też osądzać lekarzy. Spotykamy się pod siedzibą PiS, pod kamienicą kupiecką, stamtąd przejdziemy nie zajmując pasa drogowego na plac Biegańskiego. Możemy po prostu dać werbalny upust swoim emocjom, ale nic więcej.

Manifestacja w centrum miasta z udziałem kobiet zaplanowana jest na godz. 17:00

– mówiła radna Jolanta Urbańska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj