Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek rozpoczyna się Juromania – święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej

Facebook Twitter

Rozpoczyna się kolejne święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej czyli Juromania. Współorganizatorem cyklu wydarzeń, które potrwają cały weekend na naszych malowniczych terenach jest województwo śląskie.

fot. juromania.pl

Zaprasza marszałek Jakub Chełstowski:

Serdecznie zapraszam na kolejną edycję Juromanii. Jura Krakowsko-Częstochowska po raz kolejny pokaże swoje najpiękniejsze oblicze. Będzie się działo bardzo dużo, pozytywnie, z wielką historią, ale też będziemy pokazywać walory turystyczne, ale też fantastyczną historię. Każdy zamek ma swoją tajemnicę, a więc odkryjmy te tajemnice. Serdecznie zapraszam!

– zachęcał marszałek województwa śląskiego – Jakub Chełstowski. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem: „Jura aktywna z natury”. I do tej aktywności ma wszystkich zachęcać:

Pokazy sztuki rycerskiej, czyli różnego rodzaju obyczaje panujące na zamkach, tradycje, te wyjątkowe smaczki, legendy a także atrakcje gastronomiczne, które właśnie w tym dniach, w czasie Juromanii odkrywamy

– powiedział nam Sławomir Gruszka – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Od Częstochowy w stronę Krakowa możemy spotkać, wszystko to co na Jurze atrakcyjne, zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Inaugurację święta zaplanowano tym razem w Siewierzu, ale Juromania gości też w Częstochowie, w Złotym Potoku, Olsztynie, Koziegłowach czy w Żarkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj