Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek półfinał olimpiady ZUSu, wśród najlepszych częstochowianie oraz uczniowie z Myszkowa i Lublińca

Facebook Twitter

Przed uczniami wojewódzki etap olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Odbędzie się 19 marca i ma reprezentantów z Częstochowy.

fot. facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych

Wśród najlepszych w regionie znaleźli się uczniowie z trzech szkół z miasta i okolic: z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, Zespół Szkół im. Kochanowskiego w Częstochowie i Liceum im. Sucharskiego z Myszkowa.

Laureaci poziomu ogólnopolskiego oprócz laptopów czy tabletów mogą liczyć na coś dużo cenniejszego, czyli przyrzeczenie indeksu lub dodatkowe punkty w rekrutacji na dobrą uczelnię np. Uniwersytet Gdański czy Uniwersytet Warszawski. W województwie śląskim była największa konkurencja, bo w etapie szkolnym wystartowało 101 szkół, najwięcej w kraju, z największą liczbą uczniów, bo ponad 3100 uczniów.

Warto więc powalczyć w finale o indeksy uczelni wyższych, zachęca Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS-u w naszym regionie. Wystartują w olimpiadzie 23 zespoły z całego regionu, którzy musieli pokonać 3 tys. koleżanek i kolegów ze Śląska. Trzymamy kciuki za częstochowską drużynę z Kochanowskiego. Finał w połowie kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj